GALAPRO ®

Koleksion me Propolis

  • Forcon sistemin imunitar

  • Lehtëson simptomet e gripit dhe ftohjes

  • Zbut dhimbjet në fyt dhe gojë

GALAPRO® STIK 5 ml me propolis

 

GALAPRO® PIKA 10 ml për të rritur, me propolis

 

GALAPRO® DENTAL XHEL 30 g për të rritur, me propolis

 

GALAPRO® SPREJ 50 ml me propolis

•Propolisi është një substancë rrëshirore që përmban lloje të ndryshme rrëshirash, dylli, vajra esenciale, polen dhe komponime të tjera organike.

• Kjo substancë ka dëshmuar efekte imunostimuluese. Në këtë mënyrë, propolisi është vërtetuar se mbron trupin nga sulmet nga mikroorganizmat patogjenë dhe rrit imunitetin.

•Propolisi ka veprim antibakterial, antiviral, antifungal dhe anti-inflamator dhe antioksidues.

Shurupe për fëmijë dhe të rritur

Për lloje të ndryshme të kollitjes

Koll të thatë, joproduktiv, irritues dhe lloje të ndryshme të kollitjese

HEDGAL® ROL ON

për kokë dhimbje

• Në stres dhe tension, paketim perfekt dhe formulim i tashmë ekzistues i Hedgal rolon, me mentol dhe vaj nenexhiku

• Produkt i fuqishëm natyror

• Nuk ka efekte anësore në ndryshim nga tabletat e dhimbjes së kokës

• Mund të aplikohet më shpesh sipas nevojës

• I përshtatshëm dhe i lehtë për t’u përdorur dhe bartur

HERPEGAL® ROL ON

Për të lehtësuar simptomet të shkakturara  nga herpesi

•I lehtëson simptomet e pakëndshme të shkaktuara nga infeksionet e Herpes simplex viruse infektive të lëkurës dhe mukozave

• Stimulon rigjenerimin e lëkurës dhe ndihmon në shërimin e plagëve

• E lehtëson skuqjen e qosheve të buzëve, zbut, hidraton buzët e thata dhe të plasaritura të shkaktuara nga herpesi (Herpes Simplex)

BABYGAL®

Koleksioni i kujdesit për foshnjët dhe fëmijët

I pasuruar me ekstrakte natyrale të vajit kumak, vajit të bajameve dhe vaj ulliri, me një aromë të këndshme dhe të butë. Pa PARABENË dhe KONSERVIM

BABYGAL- Krem Vitaminash  për  fëmijë

-Mbron dhe qetëson inflamacionin dhe skuqjet e shkaktuara nga jashtëqitjet dhe urina dhe kontaktin me pelenat.

- Lehtë absorbohet, e hidraton  dhe ushqen lëkurën

-I pasuruar  me vitamina A dhe E që përshpejtojnë epitelizimin

-Bëhet nga lëndët e para me origjinë natyrore, që përmbajnë lanolinë hipoallergjik

  -Pas aplikimit të kremës, në lëkurë formohet një film i hollë i papërshkueshëm nga uji, i cili parandalon dhe qetëson inflamacionin dhe skuqjet e shkaktuara nga lagështia dhe kontakti me pelenat, si dhe irritimet e tjera të urinës, feçeve, djersës. Pa parabenë

Sensilis® Lip Care

Koleksioni për  kujdesin e buzëve

Sensilis® Koleksioni për  kujdesin e buzëve është i pasuruar me kokos natyral, vaj ricini, vaj bajamesh dhe vaj ulliri që ofrojnë kujdes intensiv për buzët tuaja dhe i mbrojnë ato nga ndikimet e padëshiruara të jashtme

SENSILIS®

Koleksioni për kujdesin e  këmbëve

Mbani këmbët tuaja të shëndetshme dhe të ushqyera gjatë tërë ditës

Sensilis® Mam Care

Koleksion për kujdes  të lëkurës gjatë dhe pas shtatëzanisë

Nën ndikimin e ndryshimeve hormonale, lëkura gjatë shtatëzanisë është më e ndjeshme dhe më e freskët. Për shkak të kujdesit të veçantë të kërkuar gjatë kësaj periudhe, Sensilis® Mam Care është një linjë natyrale kozmetike e prodhuar posaçërisht për ndryshimet që ndodhin në lëkurë gjatë shtatëzënësisë dhe pas lindjes

Sensilis® FOOT CARE Pudër kundër djersitjes këmbëve dhe shputave 90 g

 

Sensilis® FOOT CARE Petaderm vaj për përafërt, lëkurë të trashë e ndjek këmba-këmbës 100 ml

 

Sensilis® FOOT CARE Saleks kolodium për mënjanimin e lungave dhe syve të

ujkut dhe lythave 10 ml

 

Sensilis® FOOT CARE Saleks flaster (pëlhurë me materie ngjitëse) për mënjanimin e lungave dhe syve të ujkut

 

 

SENSILIS® Vajra

Ndjehuni  të qetë dhe të relaksuar, me aromën e bukur dhe të këndshme të vajrave Sensilis® dhe përfitimet e tyre

Silk®

Koleksion për  depilim dhe kujdesi për flokët

SILK® Produkte për lëkurë delikate dhe të butë dhe heqje të shpejtë dhe pa dhimbje të  qimeve  të padëshiruara

Solarus® Kids

Koleksion i foshnjëve  dhe fëmijëve  për mbrojtje nga dielli

• Formula e destinuar për mbrojtjen e lëkurës delikate të foshnjës

• Kombinimi me filtrin mineral siguron mbrojtje të lartë UVA dhe UVB

• I pasuruar me filtra minerale, Aloe Vera, vaj Kumak & Vitamina E. i papërshkueshëm nga uji

• Kombinimi me filtër reflektues mineral siguron mbrojtje të lartë UVA dhe UVB

• Kombinimi i veçantë i vajrave natyrorë rrit veprimin e filtrave minerale, duke lejuar shpërndarje të barabartë dhe kështu edhe mbrojtje të lëkurës.

• Vaji kumak, Vitamina E dhe Aloe Vera mbrojnë, hidratojnë, rinovojnë dhe ushqejnë lëkurën, duke e mbajtur atë të butë, të ndjeshme dhe elastike

• Formon një shtresë të papërshkueshme në lëkurë e cila e mbron nga uji

• I sigurt për lëkurën delikate dhe të ndjeshme për fëmijë

• SOLARUS® qumështi pas diellit është zgjedhja perfekte për ftohjen, hidratimin,
qetësimin e lëkurës së fëmijëve pas ekspozimit të zgjatur në diell

SLEZOGAL® SHURUP 100 ml me ekstrakt të mulagës të bardhë, për lehtësimin e kollitjes pa sekrecion dhe kollitjes së thatë të irrituar

 

PRIMOGAL® SHURUP 100 ml me oxlip dhe ekstrakt thymi për kollitjen me sekrecion

 

MEDOGAL® SHURUP 100 ml me mullagë të bardhë dhe ekstrakt thymi për lehtësim të kollitjes

Jekogal® VAJRA

Vaji i peshkut është i pasur me vitaminat  A dhe D si dhe acide yndyrore të pangopura thelbësore

Vaji i peshkut JEKOGAL® rekomandohet si një shtesë dietike për fëmijë dhe të rritur: Me konsumim të pamjaftueshëm të vitaminave A dhe D me një dietë të rregullt, veçanërisht në dimër dhe pranverë, për shkak të rritjes së nevojave ditore në rritjen dhe zhvillimin e fëmijëve, rritjen e aktivitetit fizik, etj. për funksionimin optimal të aftësisë mbrojtëse të trupit

Sensilis® Lip Care Balm Winter Fresh 5 ml

 

Sensilis® Lip Care Balm Summer Care 5ml

 

Sensilis® Lip Care Balm Fruity Shine

Strawberry 5ml

 

Sensilis® Lip Care Balm Fruity Shine Cherry 5ml

 

Sensilis® Lip Care Balm Intensive Care 5ml

Silk® Rroll On 140 ml

 

Silk® Shirita për depilim

 

Silk® Kremi për depilim 100 ml

CITROGALA ® Insekt Repelent Xhel: 100 ml

 

CITROGALA ® Insekt Repelent: Stik 40 ml

 

CITROGALA® Insekt Repelent Sprej: 120 ml

SOLARUS® Krem për rrezitje për të rriturit 100 ml


SOLARUS® Qumësht për rrezitje SPF 18 200ml kokosi

 

JEKOGAL® VAJ PESHKU pa aromë 100 ml

 

JEKOGAL® VAJ PESHKU me aromë limoni 100 ml

 

JEKOGAL® VAJ PESHKU me aromë luleshtrydhe 100 ml

 

JEKOGAL® VAJ PESHKU me aromë banane 100 ml

Citrogala®

Koleksion për mbrojtje nga insektet

• Mbrojtje e sigurt për fëmijët dhe të rriturit nga mushkonjat, rriqrat dhe insektet e tjera

• Mbrojtja e spërkatjes dhe stiku zgjat 4-6 orë, xhel zgjat 2-4 orë

• Ato nuk përmbajnë petrokimike, konservues dhe toksina të tjera

• Mbrojtje efektive e të gjitha pjesëve të pambuluara

• Keni një aromë të këndshme dhe freskuese

• I përshtatshëm për fëmijë dhe të rritur

BABYGAL® pomada për fëmijë 50 ml

 

BABYGAL® pomada për fëmijë 100 ml

 

BABYGAL® pomada për fëmijë 250 ml

 

BABYGAL® pudër për fëmijë 90 g

Sensilis® vaj Kalendule 50 ml

 

Sensilis® vaj nga pemë çaji

 

Sensilis® vaj Kokosit

 

Sensilis® vaj Rodhje 50 ml

 

Sensilis® vaj Arre 50 ml

Sensilis® Krem për duar 100ml

 

Sensilis® Nail Care Kujdesi për thonjtë pa aceton 100ml
       

Sensilis® Nail Care klasik 100ml

 

Sensilis® Nail Care 3 në 1 100ml

 

Sensilis® Nail Care me vaj 100ml

 

Sensilis® Nail Care Kujdesi për thonjtë pa forcim 100ml

Sensilis® Lip Care Butter Winter Fresh 7 ml

 

Sensilis® Lip Care Butter Summer Care 7 Ml 

 

Sensilis® Lip Care Butter Fruity Shine Strawberry 7 ml

 

Sensilis® Lip Care Butter Fruity Shine Cherry 7 ml

 

Sensilis® Lip Care Butter Intensive Care 7 ml

 

 

SENSILIS® MAM CARE Kujdesi për lekuren

tuaj gjatë shtatëzanësisë dhe pas lindjes 100 ml

 

Sensilis® MAM CARE llanolin 25 ml

SENSILIS® Hand & Nail Care

5 lloje të heqjes së llakut të thonjve 100 ml

Duart dhe thonjtë shpesh thuhet se  janë pasqyrë për vetë-kujdesin. Kujdesuni për ata duke përdorur krem për duar  Sensilis® dhe heqës të llakut të thonjve, dhe mbrojini ato nga ndikimet e jashtme:

- Në mënyrë efektive dhe të shpejtë e heq llakun e thonjve

- I mbron thonjtë dhe kutikulat

Sensilis® vaj parafine 50 ml

 

Sensilis® vaj ulliri 50 ml

 

Sensilis® vaj glicerine 50 ml

 

Sensilis® vaj ricini 50 ml

 

Sensilis® vaj bajame 50 ml

 

Sensilis® vaj kantarioni 50 ml

Solarus®

Koleksion për mbrojtje nga dielli
Koleksion I cili ofron një mbrojtje të lartë dhe efikase, duke ju dhënë kënaqësi në diell dhe një ten më të bukur dhe më të shëndetshme.
• Produkte hidratuese mjaft të efektshme

• Me Vitamina A dhe E - antioksidantë të fuqishëm që neutralizojnë radikalet e lira dhe parandalojnë plakjen e parakohshme. Me X-karoten që mundëson errësim të shpejtë dhe efikas
• Filtrat shumë efikas ofrojnë mbrojtje maksimale ndaj rrezeve të dëmshme UVA dhe UVB.

• Produkt lehtësisht absorbues dhe i papërshkueshëm nga uji që nuk lë shenja të
yndyrshme dhe nuk bllokon poret që lejojnë lëkurën të marrë frymë.

SOLARUS® KIDS krem për rrezitje për fëmijë 100 ml

 

SOLARUS® KIDS qumësht për rrezitje SPF 30 200 ml

 

SOLARUS® KIDS qumësht për rrezitje SPF 50 200 ml

 

GALAPRO® PIKA 10 ml për fëmijë, me propolis

 

GALAPRO® DENTAL XHEL 30 g për fëmijë, me propolis