Фармацевтска и Козметичка 

Производствена Компанија

ГАЛАПРО ® 

Колекција со Прополис

 • Го зајакнува имунолошкиот систем
 • Олеснување на симптоми на грип и настинка
 • Ослободува болка во грло и уста

BABYGAL®

Збогатена со природни екстракти на невеново, бадемово и маслиново масло, со пријатен и благ мирис. Без ПАРАБЕНИ и КОНЗЕРВАНСИ.

 

Babygal®

Детска Витаминска крема 

 • Заштитува и смирува од воспаленија и осипи предизвикани од столица и урина и контакт со пелените

 • Лесно се впива, ја навлажнуваи негува кожата

 • Збогатена со витамини А и Е кој ја забрзува епителизацијата

 • Изработена од суровини од природно потекло, содржи хипоалергеничен ланолин

 • По нанесување на кремата, се формира тенок водоотпорен филм на кожата, кој спречува и смирува воспаленија и осипи предизвикани од влага и контакт со пелените, како и други иритации од урина, фецес, пот. Без парабени.

           Пакување: 50 ml, 100 ml, 250 ml, 500 ml

SENSILIS® 

колекција за нега на усни

Sensilis® колекцијата за нега на усни е збогатена со природно кокосово, рицинусово, бадемово и маслиново масло кои им пружаат интензивна нега на Вашите усни и ги штитат од несаканите надворешни влијанија.

citrogala® 

Колекција за заштита од инсекти

 • Сигурна заштита за децата и возрасните од комарци, стршлени, крлежи и други инсекти

 • Заштитата со спрејот и стикот трае 4-6 часа,кај гелот трае 2-4 часа

 • Не содржат петрохемикалии, конзерванси и други токсини

 • Ефикасна заштита на сите непокриени делови

 • Имаат пријатен и освежувачки мирис

 • Соодветно за деца и возрасни

 • Практични и лесни за употреба

solarus® 

Колекција за заштита од сонце

Колекција која Ви нуди висока и ефикасна заштита, овозможувајки Ви уживање во сонцето и поубав и поздрав тен. 

 • Високо ефикасни хидратантни производи 

 • Со витамини А и Е - моќни антиоксиданси кои ги неутрализираат слободните радикали и спречуваат предвремено стареење. Со  ß-carotene кој овозможува брзо и ефикасно потемнување

 • Високо ефикасните филтри овозможуваат максимална заштита од штетните UVA и UVB зраци.

 • Лесно впивливи и водоотпорни производи кои не оставаат масни траги и не ги затвараат порите овозможувајќи и на кожата да дишe.

ГАЛАПРО® СТИК 5 ml

 

ГАЛАПРО® КАПКИ ЗА ВОЗРАСНИ 10 ml

 

ГАЛАПРО® СПРЕЈ 30 ml

 

ГАЛАПРО® ДЕНТАЛЕН ГЕЛ ЗА ДЕЦА 30 g

 

ГАЛАПРО® ДЕНТАЛЕН ГЕЛ ЗА ВОЗРАСНИ 30 g

Sensilis® хранлива крема за раце 100ml


Sensilis® Nail Care Acetone Free отстранувач
на лак за нокти 100ml


Sensilis® Nail Care Classic отстранувач
на лак за нокти 100ml


Sensilis® Nail Care 3 in 1 отстранувач
на лак за нокти 100ml


Sensilis® Nail Care Oily отстранувач
на лак за нокти 100ml


Sensilis® Nail Care Strenghtening отстранувач
на лак за нокти 100ml

ГАЛАПРО® СИРУП 100 ml

 

ГАЛАПРО® КАПКИ ЗА ДЕЦА 10 ml

 

 • Прополисот е смолеста супстанца која содржи различни видови на смоли, восоци,етерни масла, полен и други органски соединенија. 

 • Оваа супстанција има докажано имуностимулативни дејствија. На овој начин, прополисот докажано го организмот од нападите на патогени микроорганизми и го зголемува имунитетот. 

 • Прополисот има антибактерично, антивирусно, антифунгално и антиинфламаторно и антиоксидативно дејство.

Сирупи за деца и возрасни

За рачни типови на кашлица
Сува, непродуктивна, иритирачка и разни видови на кашлица

МЕДОГАЛ® СИРУП 100 ml

 

ПРИМОГАЛ® СИРУП 100 ml

СЛЕЗОГАЛ
® СИРУП 100 ml

јекогал® МАСЛА

Рибиното масло е богато со витамините А и Д, како и со есенцијални незаситени масни киселини. 

ЈЕКОГАЛ® рибино масло се препорачува како додаток на исхраната на деца и возрасни: При недоволно внесување на витамините А и Д со редовната исхрана, посебно во зимскиот и пролетниот период, поради зголемени дневни потреби во растот и развојот на децата, при зголемена физичка активност, за оптимално функционирање на одбранбената способност на  организмот.

ЈЕКОГАЛ® РИБИНО МАСЛО
БЕЗ АРОМА 100 ml

 

OMEGA-3 ESSENTIAL® МАСЛООД ЛОСОС 100 ml


ЈЕКОГАЛ® РИБИНО МАСЛО
ЛИМОН 100 ml


ЈЕКОГАЛ® РИБИНО МАСЛО
БАНАНА 100 ml

ХЕРПЕГАЛ® РОЛ ОН

за ублажување на симтоми предизвикани од херпес

 • Ги ублажува непријатните симптоми предизвикани од Herpes simplex вирусни инфекции на кожата и слузокожата

 • Стимулира регенерација на кожата и помага при заздравување на раните 

 • Го ублажува црвенилото на аглите од усните, ги омекнува, хидратира сувите и испукани усни предизвикани од херпес (Herpes simplex)

ХЕДГАЛ® РОЛ ОН

за главоболка

 • При стрес и напнатост, усовршено пакување и формулација на веќе на веќе постоечкиот Хедгал стик, со ментол и масло од нане

 • Моќен природен производ

 • Без несакани последици за разлика од таблетите за главоболка

 • Може да се аплицира почесто по потреба

 • Практичен и лесен за употреба и носење

BABYGAL® ДЕТСКИ
ВИТАМИНСКИ КРЕМ 50 ml


BABYGAL® ДЕТСКИ
ВИТАМИНСКИ КРЕМ 100 ml


BABYGAL® ДЕТСКИ
ВИТАМИНСКИ КРЕМ 250 ml

 

BABYGAL® ПУДРА ЗА ДЕЦА 90 g

 

SENSILIS® LIP CARE СТИК WINTER FRESH MENTHOL 5 ml

 

SENSILIS® LIP CARE СТИК SUMMER CARE SPF 15 COCONUT 5 ml

 

SENSILIS® LIP CARE СТИК FRUITY SHINE STRAWBERRY 5 ml

 

SENSILIS® LIP CARE СТИК FRUITY SHINE CHERRY 5 ml

 

SENSILIS® LIP CARE СТИК INTENSIVE CARE VANILLA AND PEACH 5 ml

SENSILIS® LIP CARE ПУТЕР WINTER FRESH MENTHOL 7 ml

 

SENSILIS® LIP CARE ПУТЕР SUMMER CARE SPF 15 COCONUT 7 ml

 

SENSILIS® LIP CARE ПУТЕР FRUITY SHINE STRAWBERRY 7 ml

 

SENSILIS® LIP CARE ПУТЕР FRUITY SHINE CHERRY 7 ml

 

SENSILIS® LIP CARE ПУТЕР INTENSIVE CARE VANILLA AND PEACH 7 ml

SENSILIS® 

колекција за нега на кожата во периодот на и после бременост

Под влијание на хормоналните промени, кожата за време на бременоста е почувствителна и покревка. Поради потребната посебна грижа во овој период, Sensilis® Mam Care е природна козметичка линија посебно произведена за промените кои се случуваат о кожата во текот на бременоста и после породувањето.

SENSILIS® MAM CARE ЛАНОЛИН 25 ml

 

SENSILIS® MAM CARE МАСТ ЗА НЕГА НА ИСПУКАНИ БРАДАВИЦИ 25 ml

 

SENSILIS® 

колекција за нега на стапала

Одржувајте ги стапалата здрави и негувани во текот на целиот ден

SENSILIS® FOOT CARE ПУДРА ПРОТИВ ПОТЕЊЕ НА СТАПАЛА 90 g

 

SENSILIS® FOOT CARE ПЕТАДЕРМ МАСТ ЗА ГРУБА И ЗАДЕБЕЛЕНА КОЖА НА СТАПАЛА 100 ml

 

SENSILIS® FOOT CARE ГЕЛ ПРОТИВ ПОТЕЊЕ НА СТАПАЛА 100 ml

 

SENSILIS® FOOT CARE САЛЕКС ФЛАСТЕР ЗА ОТСТРАНУВАЊЕ НА ЖУЉЕВИ, ВОЛЧЈИ ОЧИ 3 бр

 

SENSILIS® FOOT CARE САЛЕКС ЗА ОТСТРАНУВАЊЕ НА ЖУЉЕВИ, ВОЛЧЈИ ОЧИ 10 ml

SENSILIS® масла

Чувствувајте се пријатно и релаксирано, со прекрасниот и пријатен мирис на Sensilis® маслата, и нивните благодети.

SENSILIS® НЕВЕНОВО МАСЛО 50 ml

 

SENSILIS® МАСЛО ОД ЧАЈНО ДРВО 30 ml

 

SENSILIS® КОКОСОВО МАСЛО 50 ml

 

SENSILIS® ЧИЧКОВО МАСЛО 50 ml

 

SENSILIS® ОРЕОВО МАСЛО 50 ml

SENSILIS® ПАРАФИНСКО МАСЛО 50 ml

 

SENSILIS® МАСЛИНОВО МАСЛО 50 ml

 

SENSILIS® ГЛИЦЕРИН 50 ml

 

SENSILIS® РИЦИНУСОВО МАСЛО 50 ml

 

SENSILIS® БАДЕМОВО МАСЛО 50 ml

 

SENSILIS® КАНТАРИОНОВО МАСЛО 30 ml

SENSILIS® 

5 видови на отстранувачи на лак за нокти 100 ml

За рацете и ноктите најчесто се вели дека се огледало на негата и грижата за себе. Грижете се за нив, користејќи ги Sensilis® кремата за раце и Sensilis® отстранувачите на лак за нокти, и заштитете ги од надворешните влијанија:

- Ефикасно и брзо го отстрануваат лакот за нокти

- Ги штитат ноктите и кутикулите

CITROGALA® СПРЕЈ 120 ml

 

CITROGALA® СТИК 40 ml

 

CITROGALA® ГЕЛ 100 ml

Silk® 

Колекција за депилација

SILK® производи за нежна и мека кожа и брзо и безболно отстранување на непосакуваните влакна.

SILK® РОЛ ОН 140 ml

 

SILK® КРЕМА 100 ml

 

SILK® ЛЕНТИ 20 бр

 

SILK® ЛЕНТИ 200 бр

SOLARUS ®KIDS МЛЕКО SPF 50 200 ml

 

SOLARUS® KIDS КРЕМА ЗА СОНЧАЊЕ СПФ 50 100 ml

 

SOLARUS® KIDS МЛЕКО SPF 30 200 ml

 

SOLARUS® KIDS AFTERSUN МЛЕКО 150 ml

SOLARUS® КРЕМА ЗА СОНЧАЊЕ ЗА ЛИЦЕ И ВРАТ SPF 50 100 ml

 

SOLARUS® МЛЕКО SPF18 COCONUT 200 ml

 

solarus kids® 

Kолекција за сончање за бебиња и деца

Формула наменета за заштита на нежната детска кожа

Комбинацијата со минерален филтер обезбедува висока УВА и УВБ заштита Збогатена со минерални филтри, Алое Вера, масло од невен & витамин Е. Водоотпорна Комбинацијата со минерален рефлектирачки филтер обезбедува висока УВА и УВБ заштита Специјално одбраната комбинација од природни масла го зголемува дејството на минералните филтри, овозможувајќи подеднаква распределеност,  а со тоа и подеднаква заштита на кожата Невеновото масло, витаминот Е и Алое вера екстрактот ја штитат, хидратираат, обновуваат и негуваат кожата, со што ја одржуваат мека, нежна и еластична Формира водоотпорна обвивка на кожата која штити во вода Безбедно за нежната и чувствителна детска кожа.