Фармацевтска и Козметичка 

Производствена Компанија

CANABIGAL® ДНЕВЕН КРЕМ 50 mg CBD/50 ml

 

 • Ја штити кожата на лицето, ја задржува нејзината влажност
 • Ги измазнува брчките и ги зацврстува контурите на лицето
 • Хранливите материи во CANABIGAL® дневен крем помагаат при обновување на кожата, го спречуваат нејзиното прекумерно сушење и ја штитат од појава на темни дамки

CANABIGAL® НОЌЕН КРЕМ 50 mg CBD/50 ml

 

 • Ја штити кожата на лицето, ја задржува нејзината влажност
 • Ги измазнува брчките и ги зацврстува контурите на лицето
 • Хранливите материи во CANABIGAL® ноќен крем помагаат при обновување на кожата за време на спиењето, правејќи ја кожата видливо посјајна и мазна

CANABIGAL® ГЕЛ ЗА ЛИЦЕ 10 mg CBD/30 ml

 

 • Наменет е за интензивен третман и ефикасна регенерација и подмлaдување на кожата
 • Ја штити кожата на лицето, ја задржува нејзината влажност, ги измазнува брчките и ги зацврстува контурите на лицето
 • Хранливите материи во CANABIGAL® гел за лице помагаат при обновување на кожата, го спречуваат нејзиното прекумерно сушење и ја штитат од појава на темни дамки

CANABIGAL® КРЕМА ЗА РАЦЕ 50 mg CBD/50ml

 

 • Наменета е за исклучително сува, иритирана и испукана кожа на рацете и овозможува брз и долготраен заштитен ефект
 • Лесно се впива во кожата, ја прави мека и мазна и и дава чувство на интензивна хидрираност и свежина
 • Не остава масни траги или чувство на лепливост

CANABIGAL® КРЕМА ЗА СТАПАЛА 50 mg CBD/50 ml

 

 • Лесно се впива во кожата и е посебно погодна за нега на сува и испукана кожа на петите
 • Со својот природен противвоспалителен ефект го ублажува воспалението и болката во стапалата по напорен ден  или различна физичка активност

CANABIGAL® МАСТ ЗА УСНИ 50 mg CBD/5 ml

 

 • Наменета за нега на суви и испукани усни, како резултат на студено време, сув воздух, изложеност на сонце и други штетни надворешни влијанија
 • Благодарение на активните состојки, обезбедува хидратација, заштита и нега на чувствителната кожа на усните
 • Претставува комбинација од CBD, екстракт од прополис, кокосово масло, рицинусово масло, бадемово масло и витамин Е

CANABIGAL® ЛОСИОН ЗА ТЕЛО 200 mg CBD/200 ml 

 

 • Лесно се впива во кожата и се употребува за намалување на мускулните грчеви, мускулната напнатост или вкочанетост
 • Се употребува и за ублажување на воспалението и болката во мускулите, по напорен ден или различна физичка активност

CANABIGAL® ШАМПОН ЗА КОСА со CBD, ЕУКАЛИПТУС И ЧАЈНО ДРВО 200 mg CBD/200 ml
 

 • Го смирува надразнетиот скалп помага при отстранување на перутот
 • Jа негува оштетената коса. Наменет за нега на сите типови на коса.
 • Го јакне коренот и на косата и дава сјај, волумен и виталност
 • Со масажа на скалпот со шампонот се подобрува циркулацијата на крвта во кожата а со тоа се подобрува и исхраната на коренот на косата, што поволно влијае на природниот раст на косата и се спречува нејзино прекумерно опаѓање